Motivatsioonipäev koos töötoaga TaevaniMaani Meistrikojas

comments Motivatsioonipäev koos töötoaga TaevaniMaani Meistrikojas kommenteerimine on välja lülitatud
, 22. jaan. 2020

21.jaanuaril 2020 toimus viies Rapla Täiskasvanute Gümnaasiumi õpilaste motivatsioonipäev. Seekord ootas saabujaid hubane õhkkond TaevaniMaani Meistrikojas, Raplas. Hommikusi saabujad rõõmustasid soojad pirukad ja hommikukohv, millele järgnes hoogne ja innustav koolituspäev.

Juko-Mart Kõlar suutis haarata kogu õppijaskonna tähelepanu ning panna mõtlema ja harjutusi kaasa tegema isikliku motivatsiooni teemadele. Ta rääkis, millised on kaasaja trendid ja tähendused maailmas ning kuidas neid siduda oma igapäevategevustega. Lisaks andis ta hulga praktilisi nõuandeid, mida tehes on võimalik oma aega ja energiat suunata just selles suunas, mis endale huvi pakub ning tulu toob.

Koolituse lõpus lasti loomingul lennata ning meisterdati kaunist keraamikat. Töötoas valminud esemed jäid meistrikotta järeltöötlusse ning jõuavad peagi autoriteni.

Päeva lõpus rääkis RTG direktor Vello Kübar elukestvast õppest täiskasvanute gümnaasiumis ning tulevikusuundadest Eesti haridusmaastikul.

 

Kokkuvõtte koostas projektijuht Anneli Pärna

 

Motivatsioonipäeva kulud kaeti „Teisel ringil targaks Raplamaal II“ projektist.

 

 
 
 

 

Järelevastamise ajad koolivaheajal

comments Järelevastamise ajad koolivaheajal kommenteerimine on välja lülitatud
, 17. dets. 2019

Järelevastamise ajad koolivaheajal on:

  • esmaspäeval, 23.12 kell 9 – 13
  • neljapäeval, 02.01 kell 9 – 13

Soovitav on õpetajatega eelnevalt kokku leppida!

Rapla Täiskasvanute Gümnaasiumi jõulupidu

comments Rapla Täiskasvanute Gümnaasiumi jõulupidu kommenteerimine on välja lülitatud
, 17. dets. 2019

Meie kooli õpilaste ja õpetajate laste jõulupidu toimus neljapäeval, 12. detsembril. Õhtu juhatasid sisse päkapikud Elis  ja  Jaanika, kõlas Jaanika kirjutatud jõululuuletus, mille ta just selleks õhtuks valmis sai. Järgnesid  Reio Palandi esitatud kaks jõululaulu: “Rocki`n around the Christmas tree” ja “Talveöö”. Sellega oli sissejuhatus õhtusse tehtud ja lavale võisid tulla peaesinejad, kelleks olid Valtu Põhikooli 3nda klassi draamaringi õpilased, kes esitasid vahva etenduse  “ Jõuluvana otsib mantlipärijat”. Etenduse lõpus saabus ka jõuluvana suure kingikotiga, algas peo kõige oodatum osa ehk kingituste jagamine. Loeti luuletusi, lauldi ja küsiti mõistatusi.  Kui kingid käes, ja paljudel juba ka avatud, toimus lastele meisterdamistoas piparkookide kaunistamine. Kes aga piparkooke kaunistada ei soovinud, said samal ajal lõbusat mängu mängida. Õhtu lõppes maitsva kringli, sooja glögi ja muidugi rohkete kommide ning piparkookidega.

Täname südamest  Valtu Põhikooli draamaringi lapsi ja juhendaja Annet, sama kooli muusikaõpetaja Viivet ja laulupoiss Reiot. Suur tänu jõuluvana Kristjan Pajule, kes juba aastaid meie kooli külastab ja laste silmad särama paneb ning muidugi päkapikk Kristat, kes aitas kinke jagada. Veel täname fotograaf  Andra Adrat,  kes pidu jäädvustas ja maitsva jõululaua autorit Ritat ning meie kooli direktorit ja juhendaja Kristit, kes meid toetasid. Loomulikult suurim tänu kõigile neile, kes kohal olid ja peost ühe meeldejääva jõulupeo tegid.

Ilusat jõuluaega kõigile!

Korraldajad Elis Oeselg ja Jaanika Adra

 

    

10. detsembril tutvusid meie kooli õpilased virtuaalreaalsusega

comments 10. detsembril tutvusid meie kooli õpilased virtuaalreaalsusega kommenteerimine on välja lülitatud
, 11. dets. 2019

Teisipäeval, 10.detsembril külastasid meie kooli Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud, kes viisid läbi kaks väga vahvat ja huvitavat töötuba. Tegemist oli õe ja bioanalüütiku ameteid tutvustavate virtuaalreaalsuse töötubadega. Virtuaalreaalsus on viimastel aastatel järjest enam populaarsust kogunud tehnoloogia, mis võimaldab spetsiaalset peaseadet kasutades viibida konkreetse keskkonna või tegevuse sees ning saada seega vahetu kogemus.

Töötubade eesmärk on siduda omavahel haridus ja tööelu, suurendades nii õppurite kokkupuudet tööeluga, tõsta konkurentsivõimet kui ka anda suuniseid teadlikuma karjäärivaliku tegemiseks. Töötubades on võimalik kogeda õe ja bioanalüütiku tööd läbi virtuaalreaalsusprillide, oma ala asjatundjate juhendamisel õppida elupäästvaid esmaabivõtteid ja praktiseerida õigeid laborialaseid võtteid.

Tagasiside töötubadele oli äärmiselt positiivne, õpilased küsisid ja uurisid ning soovisid, et külalised külastaksid meie kooli ka järgmisel õppeaastal, sest kõik see, mida tehti ja nähti, oli väga põnev ja huvitav.

Kristi Luik
Õpetaja, huvijuht

Tunnustati käesoleva õppeaasta parimaid koolisportlasi

comments Tunnustati käesoleva õppeaasta parimaid koolisportlasi kommenteerimine on välja lülitatud
, 11. dets. 2019

10. detsembril toimus Raplamaa parimate koolisportlaste tunnustamine, üritus toimus Rapla Kultuurikeskuses. Rapla Täiskasvanute Gümnaasiumi parim koolisportlane aastal 2019 on Tanel Täheväli, kes õpib 11.a klassis. Tanel tegeleb ujumisega juba aastaid, võistlusreisid on viinud teda paljudesse erinevatesse riikidesse ja juba uuel aastal ootavad teda ees järgmised suured ning tähtsad võistlused nii Tais kui ka  Inglismaal.

Kristi Luik
klassijuhataja

Panorama Theme by Themocracy