Meie kooli külastas Rändav bioklass

, 25. nov. 2019

Suur rõõm on tõdeda, et meie kooli aastaid kestnud koostöö Tartu Ülikooliga jätkub ja neljapäeval, 21.11 külastas gümnaasiumi lõpuklassi Rändav bioklass. Projekti “Rändav bioklass” eesmärgiks on tutvustada eluteadusi ning suurendada huvi biotehnoloogia valdkonna vastu. Projekti käigus sõidab mobiilne labor mööda Eestit ning külastab erinevaid koole. Koolikülastustel saavad õpilased viia läbi mitmesuguseid katseid, peetakse loenguid ning räägitakse eluteaduste valdkonda kuuluvate teadusharude saavutustest.

Projekti eesmärgiks on populariseerida loodusteadusi, tutvustades õpilastele tänapäevaseid DNA analüüsi meetodeid ja andes neile võimaluse töötada kaasaegse laboriaparatuuriga. Tõsta gümnaasiumi õpilaste teadmiste taset molekulaarbioloogia ja geenitehnoloogia valdkonnas. Päev täis bioloogiat möödus kiiresti, aga samas oli põnev ja uudne ise katsetada ning uurida. Päeva lõpus sai iga osaleja endaga kaasa tunnistuse, mis tõendab, et selline päev on edukalt läbitud.

Kristi Luik
Õpetaja, huvijuht

   

Panorama Theme by Themocracy