TÕF 2018

, 15. nov. 2018

9.detsembril avanes mul taas võimalus külastada vabariiklikku täiskasvanud õppijate foorumit (TÕF). Seekordne foorum toimus Maarjamäe lossis, kus sain ka esmakordselt tutvuda Eesti ajaloomuuseumiga. Foorumil osalesid väga erineva taustaga inimesed. Oli neid, kes jätkasid erinevatel põhjustel oma katkenud kooliteed ja neid, kes on elukestvas õppes. Peakülaliseks oli luuletaja ja stsenarist Andra Teede. Tema jutt oli põnev ja kaasahaarav ning väga humoorikas. Ka kirjanikud on tegelikult lihtsad inimesed ja nende elulood väga motiveerivad.

Seekordse TÕF raames pidin ka mina rääkima, miks oma koolitee kunagi pooleli jätsin ja kuidas ma raja selle juurde tagasi leidsin. See oli hirmutav kogemus, ent usun, et sain oma sõnumi edastatud. Rääkisin ka sellest, Rapla Täiskasvanute Gümnaasiumis olen tugiõpilane, õppijate saadik. Ise  nimetan end pigem motivaatoriks või usaldusisikuks. Kui on probleem, millega ise ei suuda, jaksa ega taha enam tegeleda, siis aitan sellele lahenduse leida.  

Julgelt soovitan kõigil täiskasvanud õppija foorumitel osaleda. Saate tõsta motivatsiooni ja kindlasti leiate ka uusi lahedaid tuttavaid.

Mairi Rannu, 12a

 

Panorama Theme by Themocracy