Põhikooli õppekäik Tallinna

, 27. sept. 2018

26.09.18 toimus RTG põhikooli õppekäik Tallinna. Esmalt külastasime Eesti Tervishoiu muuseumit, kus toimus haridusprogramm „ Suhkur on valge surm- müüt või tõde“. Meie teadvuses liigub ringi rida lihtsaid loosungeid, mille najal teeme ka oma igapäevaseid tarbimisvalikuid. Nälga saab ju hõlpsalt leevendada väikese snäki või suhkrujoogiga. Magusast on aga võimalik jääda sõltuvusse ja palju rasvast toitu teeb meid lihtsalt paksuks. Elu suhkruta, kas see on võimalik ja vajalik? Suurt mõju meie mõttemaailmale avaldab ka meedia ning reklaam.

Programmis arutlesime nende lihtsate müütide üle saime ka selgust, milleks meie keha kasutab suhkruid, kuidas nad mõjutavad meie emotsioone ning mis juhtub nende liiasusel või vähesusel, millised terviseriskid ja haigused võivad kaasneda suhkrutarbimisega, milleks toiduainetööstus ja meditsiin kasutab suhkruid. Vaatlesime lähemalt ka suhkrute keemilist koostist, et enam selgust saada süsivesikute toimimise mitmekesisest maailmast.

Lõpetuseks toimus paaristöö etteantud ülesannete lahendamisega ning iga paar esitles oma vastuseid ka teistele. Oli väga vahva ja vajalik programm meile kõigile.

Lõunasööki nautisime Kultuurikatlas asuvas restoranis Korsten Armastus ja Hea Toit.

Päeva teine poole möödus Energia Avastuskeskuses, kus toimus lühike majatutvustus, tutvumine eksponaatidega, saime näha välgu ning staatilise elektri demonstratsiooni, vaadata planetaariumifilmi „Kihilise maa aardelaegas“. See  planetaariumifilm  tutvustab Maa siseehitust, laamtektoonikat, maavarasid ja kliimat. Kuidas on tekkinud Maa aarded? Milliseid eelajaloolise elu jälgi võime maa seest leida? Kuidas mõjutavad meie elu vulkaanid ja maavärinad? Päeva lõpetas teadusteatri vaatemänguline etendus „Peadpidi füüsikas“, kus uuritakse katseliselt energia jäävuse seadust. Teadusteatri eesmärk on meelelahutuslikul viisil tutvustada ja meelde tuletada, kuidas toimib meid ümbritsev maailm.   

Meie õppekäiku toetas ESF.

Kristi Luik
õpetaja

 

Panorama Theme by Themocracy