23. jaanuaril oli meie koolis külas ELSA4Schools

, 25. jaan. 2018

ELSA4Schools’i raames käivad juuratudengid üle Eesti erinevates gümnaasiumites loenguid andmas. Käsitletakse igapäevaelus kerkivad küsimusi õigusest lähtuvalt, jättes keeruliste paragrahvide ettelugemise kõrvale. Igal koolil on võimalik valida pakutud teemade hulgast just neile sobiv. Loeng meie koolis kestis 90 min ja arutleti perekonnaõiguse teemadel. Alateemad: abielu, abieluvaraleping ja varasuhted, lahutamine, elatisraha, pärandamine ja testament, laste ja vanemate suhted. 12.a klassi  õppuritega kohtus Merily Rool.

Projekti eesmärk on koolides loengute andmisega suurendada Eesti noorte õigusteadlikkust. Kuigi iga õpilane ei otsusta õigust õppima minna, käsitletakse teemasid, mille tundmine tuleb kasuks pea igaühele ja on vahel lausa vajalik, et elus paremini toime tulla.

 

Kristi Luik
Õppejuht, õpetaja

Panorama Theme by Themocracy