9 vaprat õppekäigul

, 3. mai 2017 11:51

Teisipäeva, 02.05 hommikul kell 9.15 alustasime üheksa  vapra kümnendikuga teed Järvakanti.
Esmalt külastasime Järvakandi Klaasimuuseumit, kus räägiti klaasi ajaloost, kuidas ja millest see tehtud on ning lõpuks pidime kirjutama ka väikese kokkuvõtte, pudelikirja kujul, mille saime hiljem endale. Klaasipuhumise toas sai igaüks endale ka meelepäraseid  klaasesemeid osta. Pärast muuseumis käiku oli  lõuna Jerwencato Bistros ( mille omanik on  meie kooli vilistlane Mikk Merekivi). Toit oli taskukohane ning imemaitsev ja kõht sai korralikult täis – soovitan!
Nüüd oli aeg suunduda toredatesse Raplamaa küladesse ning neid tutvustas meile meie armas klassijuhataja Andrus Metsma. Lõpuks jõudsime Eidapere kooli juurde, et meiega saaks ühineda õpetaja Margus Maripuu, kes oli meile toredaks giidiks. Suundusime Mukri loodusrajale, kus saime ammutada energiat, nautida loodushääli ja hingata värsket ning puhast õhku.  Veel saime teada, mis on mõhnad, nägime maha jäetud rebaseurge ja saime kuulata toredat legendi Kuradi ja seljasügamise kohta.Võtsime suuna rabasse, et teha üks kosutav matk, mis minu arvates oleks võinud veel pikemgi olla. Nägime palju konnasid, saime nuusutada taime, mis pidavat tekitama hallutsinatsioone ja kuulsime huvitavaid fakte raba kohta. Meie giid tegi mitmeid nalju, seega tuju oli ülev. Ilm oli  juba hommikust saati imeline ja üsna soe. Rabamatka lõpus nägime suurt ja uhket kuklaste pesa, saime teada, et seal lähedal metsas kasvavad, tänu suurele energiale, keerdus puud. Oleks neid väga näha tahtnud , aga kuna kummikuid kaasas ei olnud ning aega nappis, siis jäi see seekord ära.
Matka lõpus istusime toredas kohas, kus oli grillimiseks plats, välikäimla, katusealune koos laua ja pinkidega ning tekkis tahtmine sinna kindlasti tagasi minna. Ehk suvel, kooli lõppedes, ja seda koos suurema grupiga meie klassist. Kahju on see, et meie jaoks oli vaeva nähtud, organiseeritud erinevad inimesed ja tegevused, kuid osalejaid oli nii vähe. AITÄH organiseerijatele ja kõigile, kes tulid!

Sigrid Heilo 10.a

 

fotod Andrus Metsma

 

Panorama Theme by Themocracy