Rapla Täiskasvanute Gümnaasiumi külastas teadusbuss

, 22. apr. 2014

Laupäeval, 19.04.14. külastas meie kooli teadusbuss Tartust. Teadusbuss on liikuv teaduslabor, mille meeskond koosneb rõõmsatest ja energilistest vabatahtlikest üliõpilastest. Teadusbuss teeb  teadusteatrit: pakub võimalusi kogeda loodusteadusi läbi kaasahaaravate eksperimentide. Käsitletavad teemad ulatuvad füüsikast keemiani, bioloogiast robotiteni ning maagilistest trikkidest tehnika uusimate saavutusteni. Meie koolis toimus teadusbussi keemiashow. Etendus algas lühikese tutvustusega, mis see keemia siis tegelikult on? Keemikud oskasid võluda kõiksugu pulbrite, vedelike ja gaasidega. Tehti palju  erinevaid katseid ja mõnedes neist said kaasa lüüa ka pealtvaatajad. Teadusbussi külaskäik näitas taaskord seda, et  füüsika, keemia, bioloogia ja teised loodusteadused on ühed vahvad ja vajalikud asjad. Oli tõeliselt nauditav keemiaetendus ja vaheldus argisesse koolipäeva.

Kristi Luik
huvijuht

IMG_0940
IMG_0941
IMG_0942

Panorama Theme by Themocracy