Rapla Täiskasvanute Gümnaasiumi esindus e- õppe konverentsil

, 5. veebr. 2014

31. jaanuaril  2014 korraldas Rakvere Täiskasvanute Gümnaasium e- õppe ja e- õppematerjalide alase konverentsi, kus teiste täiskasvanute gümnaasiumite kõrval osales ka meie kooli esindus- õppealajuhataja Ülle Viitkar ja infotehnoloog- arvutiõpetaja Peeter Linnamäe.

Konverentsil jagasid kolleegid  kogemusi  rahvusvahelistes e- õppe projektides osalemisest , samuti tutvustati valminud veebikursuseid. Sellel  alal on teistele lipulaevaks  Tallinna Täiskasvanute Gümnaasium, kus e-õpe toimib edukalt juba teist aastat ja kasutusel on palju erinevaid veebipõhiseid õppevahendeid.

Andsime konverentsil ülevaate tööst oma  esimese e- klassiga. Meie 10. e-s toimub õpe kontakttundidena kord nädalas, millele lisandub juhendatud õppetöö veebikeskkonnas.  Tundub, et praegune õppekorraldus on hea lahendus täiskasvanud ja tööga hõivatud  õppija jaoks. E- klass on kindlasti suurendanud meie õpilaskonda, osa õppijaid sõidab kohale päris kaugelt.  Samas on kõik nõus, et e- õpe nõuab suurt lisatööd nii õpilastelt kui kursusi läbiviivatelt õpetajatelt.

Plaanis on jätkata e- klassidega ka järgmisel õppeaastal. Uude 10. e- sse  on oodatud heal tasemel arvutikasutusoskusega ja iseseisva õppimisega toimetulevad täiskasvanud inimesed.

Ülle Viitkar,
Rapla TG õppealajuhataja

2014-02-04

Panorama Theme by Themocracy